fbpx

קצת עלינו

החזון שלנו

זוכרים שפעם היינו משחקים יחד בשכונה מחבואים, תופסת ומחניים? תקופה שבה תקשרנו אחד עם השני, יכולנו לחלום כל חלום, הפלגנו בדמיון למרחב אינסופי של אפשרויות. המפגשים בין האנשים היו פשוטים וטבעיים, ואפשרו מרחבים בהם הרגשנו חיים, שווים, משמעותיים ובעלי ערך בעיני עצמנו ובעיני אחרים.

היום, בעידן המסכים והטכנולוגיה המתקדמת, התכנסו לתוך עצמנו ולתוך מכשירי ה smartphone שלנו. התקשורת הבין אישית הפכה למינימאלית והקסם שבמפגש האנושי נעלם. מי מאיתנו לא מכיר את המחזה של בני נוער עומדים בחבורות ולא מדברים, שקועים כל אחד בתוך המסך האישי שלו… כמה פעמים ראית זוג יושב בבית קפה ובמקום להביט זה בזו, שקועים עמוק בסמס…

אנחנו מאמינים שבעזרת הכלים והתהליכים המתאימים אפשר לשנות! לעודד אנשים לחלום, לפתח את היכולת לתקשורת בין אישית גבוהה, להביע רגשות, להעז, להגשים את עצמנו ותוך כדי כך לנהל מערכות יחסים בריאות עם הסובבים אותנו.

אנחנו מרגישים שהעולם שלנו נע לכיוון של שינוי חברתי, שבו הפרט מקבל משמעות בתוך הקהילה בה הוא חי. חשוב לנו להוביל תנועה זו לעולמם של בני הנוער וליצור חברה בריאה, בה אהבת הזולת, כבוד הדדי, הקשבה וסבלנות הן אבני היסוד שלה, שמתוכה צומחים מנהיגים חברתיים מזן חדש.

"שחר סדנאות" מציעים מגוון השתלמויות, סדנאות, הרצאות אינטראקטיביות, הופעות ותהליכי עומק דינמיים המיועדים הן לבני נוער והן לאנשי חינוך (מורים, רכזים, מדריכים וכו') העוסקים בהדרכה ובטיפול בנוער. אנו עושים שימוש בכלים כגון: פסיכודרמה, תיאטרון, אימפרוביזציה, פלייבק, דרמה תרפיה, דינאמיקה קבוצתית, מדיטציות דינאמיות ואמצעים נוספים, על מנת להגשים את חזוננו.

הסיפור שלנו

בשנת 2012 נפגשנו (ט'ישאי שחר ועדי טרם) בשיעור הראשון במסלול פסיכודרמה קלאסית במכללת תלתן. כל אחד מאתנו הגיע עם תרמיל מלא ניסיון בהדרכה והנחיית קבוצות שונות ומגוונות – בתי ספר, חברות, תנועות נוער, נוער בסיכון, פנימיות, פגועי נפש, קבוצות תיאטרון ואימפרוביזציה ועוד.

לקח לנו מעט מאוד זמן להבין שאנו נושאים חזון משותף – להביא לעולם מרחב חקירה יצירתי טיפולי בו יוכלו מבוגרים וצעירים בכל מקום לקבל את המתנות הרבות שמפגש קבוצתי מונחה יכול לאפשר, לפתוח דלתות חדשות ואפשרויות ליצירת קירבה ואינטימיות וללמד ולהנכיח תקשורת בריאה שביכולתה לשפר את מערכות היחסים שלנו בסביבה בה אנו חיים.

מכאן הדרך כבר הייתה קצרה למימוש החלום המשותף שלנו ובמאי 2015 הוקם "שחר סדנאות"!

עם השנים גדלנו, חלו שינויים והצטרפו אלינו שותפים ומנחים רבים.

ציפורה אמג'דיאן המגיעה מעולמות ההדרכה, התיאטרון והניהול הצטרפה לצוות המנחים ותוך זמן קצר הפכה למנהלת הראשית וללב הפועם של "שחר סדנאות".
עדי טרם, מנחה ותיק ומנוסה, הינו חלק משחר סדנאות עוד מהקמתה. בעבודתו הוא משלב טכניקות מעולם הפסיכודרמה, תקשורת מקרבת, ריברס'ינג ומיניות.

עומר ברנע הביא מניסיון חייו העשיר שלו על במות התיאטרון ומעולם המשחק.

עמית עוזר, שכל כולה תיאטרון ומביאה את נסיונה מאומנויות הבמה, התודעה וההתבוננות.

שיר ז'ילטני שהצטרפה אחרי שנים רבות של ליווי וחניכת אלפי חניכים ועובדים בתנועות הנוער – כולם  בוגרי המסלול לפסיכודרמה אשר צובעים את שחר סדנאות בצבעים צעירים, רעננים וחדשים כל אחד מעולמו וניסיונו.

וכמובן איך לא – אביה דהן, סיוון טרם, טל שלאכטמן וניב יושע – הפלפלים הכי חריפים בארץ שבכל מקום בו מופעים, מביאים צחוק עד דמעות, שחרור ושמחת חיים בלתי נגמרת.

היום 8 שנים אחרי, עם צוות של למעלה מעשרה מנחים, הגענו ונגענו בלב של מאות ארגונים, חברות, כיתות בית-ספר וקבוצות נוער בכל רחבי הארץ.

בעזרת הכלים העוצמתיים של הפסיכודרמה, התיאטרון והדרמה-תרפיה הצלחנו לחולל שינוי אמיתי בתפיסת הפוטנציאל של המרחב הקבוצתי, בהבנת כוחה של קבוצה על כל יתרונותיה והאתגרים השזורים בה והבנת חשיבותה של העבודה הקבוצתית כמקום האידיאלי ליצירת פריצת דרך בתקשורת עבור כל אחד ואחת ולהעצמת תחושת הלגיטימציה לנוכחות אותנטית.

האנשים מאחורי שחר סדנאות

בואו וגלו על צוות המנחים המקצועי שלנו
T'ishay

ט'ישאי שחר

מייסד ומנחה

לאחר שנים של חקירת פנימיותו של האדם ומסעות בין מזרח למערב, ילדות לבגרות, גשמי לרוחני, מדיטציה ועבודת אדמה ובין איש לאלוהיו, גיליתי את עולם המשחק והפסיכודרמה ויכולתם הייחודית להוות גשר המחבר בין עולמות ויוצר התבוננות וריפוי עמוק. ט'שאי שחר – מנחה קבוצות בשילוב אומנויות, גישות הוליסטיות ודמיון מודרך. מתמחה בפסיכודרמה ודרמה תרפיה. מוביל דרך, מלווה קבוצות נוער ונוער בסיכון (חסות הנוער, פנימיות), מפיק מסיבות ואירועי סוף שנה בחטיבות בינים ותיכונים. במהלך 10 השנים האחרונות שימש בתפקידי הובלה והדרכה בכירים – כמרכז שבטי צופים ומדריך שכבות בוגרות, מלווה קומונות מטעם התנועה הקיבוצית, רכז פנימיות של חסות הנוער ומדריך מוביל.

ציפורה אמג'דיאן

מנחה בכירה ומנהלת

במעבר מעולם הכלכלה לעולם שחיבר בין שלושת אהבות חיי (מלבד זוגתי) תיאטרון+ טיפול+ יצירה כך יצא שהגעתי ללמוד במכללת תלתן ומשם יצאתי אחרי 3 שנים עם תעודה בהנחיית קבוצות בשילוב אומנויות וגישות הוליסטיות והתמחות בפסיכודרמה.
המסע שלי אל הפסיכודרמה התחיל עוד מקטנות ובעודי עוד באירן בדרך שהביאה אותי לישראל .
הבמה, הדמיון,הסביבה החברתית ונסיון החיים יותר נכון חוויות החיים במעברים שונים דרך מקצועות שונים ביניהם גם הדרכת נערים ונערות בסיכון הביאוני בסופו של יום אל הפסיכודרמה.
הדרך בה אני מאמינה וצועדת היא בעדינות, בחיוך, לא חייב כאב. אפשר לפתוח, לנתח, לפרק, לצפות, להכיל, להקשיב, להרגיש, לייעץ לשחק, לזוז ולהזיז הרים בעדינות ובאותו העומק.
המשפטים איתם אני חיה – "אין כמו בעל הנסיון" , "להישאר בגובה העיניים בלי הבדל גיל/מגדר וכו'.." , "רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה כמה רחוק הוא יכול להגיע" ולמשפט האחרון אני גם מוסיפה שלפעמים צריך דחיפה קטנה של מישהו שמאמין בך כדי שהשאר יקרה.

עדי טרם

מנחה בכיר

מהנדס תעשייה וניהול (B.Sc) ובוגר מסלול "פסיכודרמה והנחיית קבוצות בשילוב אומניות וגישות הוליסטיות" במכללת תלתן. לאחר 14 שנה בעולם ההייטק החליט להגשים את עצמו וללכת אחרי מה שהלב והנפש תמיד רצו – עבודה עם אנשים, הנחייה, תיאטרון וטיפול. שחקן ומורה לאימפרוביזציה, מנחה ותיק ומנוסה של קבוצות וסדנאות פסיכודרמה ותיאטרון – עסקים, פסטיבלים, נוער בסיכון, מועדוני "אנוש" וקבוצות פרטיות. בוגר קורס מטפלים בשיטת – ReBirthing – נשימות, תרפיה ומגע. מאמין שהכלים של הפסיכודרמה והתיאטרון – הקשבה, חיוביות, אמון, ספונטניות, הבעת רגשות, עבודת צוות – יכולים לשפר אצל כל אחד מאיתנו את מערכות היחסים עם הסובבים אותנו. משלב בסדנאות הרבה נשימות, חיבור לגוף, רגש, עבודה אנרגטית, מוסיקה ותנועה, הרבה שמחת חיים וחיוכים.

עמית עוזר

מנחה
כל העולם במה וכולנו שחקנים,אמר שייקספיר. 
אני מאמינה שכולנו שחקנים בתסריט גאוני, מלא בדמויות עמוקות וסצנות מדוייקות שנכתבו במיוחד עבורנו על מנת שנגלה ונגשים את מלוא הפוטנציאל שאנחנו. למשחק, לפלייבק ולפסיכודרמה יש את הכח להטביע בנו את הדרך וראיית החיים הנפלאה הזו בדינמיקה שביחסיים עם העולם בתוכי ומחוצה לי.
בוגרת לימודי פסיכודרמה במכללת ״תילתן״, לימודי משחק בביה״ס לאומנויות הבמה ״בית צבי״. 
בעלת תעודה Nlp master, לימודי תודעה בשיטת ״over mind״ ובמרכז דביר ארי-אל (אואזיס).
בשנים האחרונות משחקת ויוצרת, עוסקת בטיפול רגשי, התבוננות והעצמה ומנחת קבוצות וסדנאות בפסיכודרמה, אימפרוביזציה, פלייבק ותאטרון.
 
שקד גולן

שקד אילן גולן

מנחה ומנהל

גדלתי בקיבוץ ומאז ומעולם מצאתי את עצמי פורח בקבוצה, מתרגש משיתוף הפעולה, מוביל ותורם לקהילה, אם זה בקיבוץ, בית ספר, בשנת השירות, במסגרות ספורטיבית או בשירות הצבאי, תמיד הרגשתי והאמנתי בכוח שהקבוצה נותנת לפרט.

את דרכי בעולם הטיפול והנפש התחלתי בלימודי פסיכותרפיה הוליסטית, טיפול פרטני המשלב דמיון מודרך, מיינדפולנס, ילד פנימי ועוד..

לאחר שנתיים של לימודים הרגשתי בבטן שאני רוצה לקום מספת המטפל, לעמוד ולהיות בפעולה, מיד נרשמתי ללימודי פסיכודרמה והנחיית מעגלים הוליסטים ב"מכללת תלתן" ובנוסף התמחיתי בטיפול פרטני בפסיכודרמה שם פגשתי את הקסם של משחק התפקידים בתיאטרון הנפש אשר מעצים את כוח היצירתיות והספונטניות שבאדם.

שיר ז'יטלני

מנחה

BA בפסיכולוגיה ובמדעי ההתנהגות מטעם "המכללה למנהל". מנחת קבוצות בשיטות הוליסטיות בהתמחות לפסיכודרמה מטעם מכללת "תילתן", מלווה ומנחה תהליכים קבוצתיים ואישיים במסגרות שונות לבני-נוער ובוגרים. מוסמכת כמדריכת שיקום לאוכלוסיות מתמודדים עם הפרעות נפשיות בעמותת "אנוש" וקבוצות של נערות בסיכון. מתרגלת מדיטציות כדרך חיים, מאמינה וצועדת בדרך הלב.

עומר ברנע

מנחה

שחקן, מנחה סדנאות ומטפל בפסיכודרמה ודרמה תרפיה. בוגר מכללת תילתן, New School, CANY. נשוי ואב לשני ילדים. שיחק בסרטים, סדרות והצגות רבות בארץ ובעולם.

עמי קנדל

מנחה

בעל B.A בפילוסופיה וכלכלה ו-M.A בכלכלה התנהגותית, בעל תעודת מטפל בפסיכודרמה ומנחה קבוצות מטעם מכללת "תילתן", מאמן אישי בשיטת "סאטיה" בקליניקה פרטית בתל אביב ומטפל בריברס'ינג (נשימה מעגלית). בעבר עבד עם קבוצות בבריאות הנפש, נערות בסיכון ועוד. מתרגל מדיטצית מיינדפולנס ומוצא ערך רב בתירגול ובבודהיזם כפילוסופיית חיים.

עמית רמן

עמית רמן

מנחה

בוגרת תואר ראשון  (BA)במכללה האקדמית תל אביב יפו. בוגרת תואר שני בפסיכודרמה(M.A) באוניברסיטת חיפה.

עוד בתחילת הדרך אי שם בתנועת הצופים ובמסלול של 5 יחידות בתאטרון בתיכון, הבנתי שאני אדם של אנשים!

חיפשתי אפשרות לשלב בין עולם הנפש למרחב הספונטניות והיצירתיות  ומשם הדרך לפסיכודרמה הייתה קצרה. בעזרת עולם הפסיכודרמה גיליתי כמה כוח יש בקבוצה, למדתי על עצמי שיעורים עמוקים ומיוחדים דרך העבודה הקבוצתית  ובחרתי להמשיך ולהביא את המתנות הללו לעולם.

אביה דהן

שחקנית ומנחה

בוגרת ביה"ס למשחק "גודמן״. מאלתרת מלידה (או לפחות מאז שנפלה לה שן החלב הראשונה). משחקת בהצגות בתיאטרון באר שבע ותיאטרון "תמונע" בתל אביב. אילתרה בהרכבים שונים ברחבי הארץ, וכיום גם חלק מצוות השחקנים של "פנטסטורי"- מחזמר מאולתר לילדים.

סיון טרם

שחקנית ומנחה

בעלת תואר ראשון BA בפסיכולוגיה ותאטרון אוניברסיטת ת"א לומדת אימפרוביזציה, מאלתרת ומנחת סדנאות לילדים ונוער כ7 שנים. יוצרת, מנהלת ומשחקת ב"פנטסטורי" – מחזמר מאולתר לילדים. שיחקה במגוון הרכבי אימפרוביזציה בשנים האחרונות ברחבי הארץ.

ניב יושע

שחקן ומנחה

ליצן רפואי ומורה לליצנות רפואית
בארץ ובחו"ל למעלה מעשור
מאלתר ומנחה סדנאות אימפרוביזציה וג'יבריש מזה 6 שנים.
בוגר בית הספר למשחק – ענת ברזילי
חלק מצוות השחקנים באנסמבל "פנטסטורי" – מחזמר מאולתר לילדים. אילתר בהרכבי אימפרוביזציה שונים ברחבי הארץ.

טל שלאכטמן

שחקנית ומנחה

בוגרת ביה"ס למשחק "גודמן", שחקנית תיאטרון ואימפרוביזציה. מנחת סדנאות תיאטרון ואיאמפרוביזציה. שיחקה בתיאטרון באר שבע ותיאטרון הפרינג באר שבע. הקימה את הרכב האימפרוב "טוטאלוס".

Scroll to Top
שחר סדנאות fav

מעוניינים בסדנה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנא מלאו את הפרטים בטופס על פי הכותרות על מנת שנוכל לתת לכם את המענה המהיר והמדויק למה שאתם מחפשים

אם אין בידיכם חלק מהפרטים, השאירו את המשבצת ריקה.

תודה.
נחזור אליכם בהקדם!

סמנו את משך הסדנה הרצוי >>

סוג  אירוע מבוקש >>

*בתחתית הטופס סמנו את משך הסדנה הרצוי
ואת סוג  האירוע מבוקש

ההופעות שלנו

3 מאלתרות מקצועיות ותוססות ומנחה אחד מקפיץ, יהפכו לכם את הבטן מרוב צחוק ויעניקו לכם חוויה חד פעמית. המופע כולו מאולתר אל מול עיניי הצופים ובהשתתפותם.

מוארים בע"מ הינו מופע קומי-סאטירי, מלווה במערכונים וסצנות מאולתרות בשילוב הקהל.
אנו מזמינים אתכם לצחוק אתנו כל הדרך אל ההארה!

ההופעות שלנו

3 מאלתרות מקצועיות ותוססות ומנחה אחד מקפיץ, יהפכו לכם את הבטן מרוב צחוק ויעניקו לכם חוויה חד פעמית. המופע כולו מאולתר אל מול עיניי הצופים ובהשתתפותם.

מוארים בע"מ הינו מופע קומי-סאטירי, מלווה במערכונים וסצנות מאולתרות בשילוב הקהל.
אנו מזמינים אתכם לצחוק אתנו כל הדרך אל ההארה!

שחר סדנאות fav

סדנאות העמקה בפסיכודרמה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

"בואו להפליג בדמיון, למרחב אינסופי של אפשרויות"

סדנה מבוקשת >>

תודה.
נחזור אליכם בהקדם!

שחר סדנאות fav

מעוניינים בסדנה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אנא מלאו את הפרטים בטופס על פי הכותרות על מנת שנוכל לתת לכם את המענה המהיר והמדויק למה שאתם מחפשים.

אם אין בידיכם חלק מהפרטים, השאירו את המשבצת ריקה.

תודה.
נחזור אליכם בהקדם!

סדנה מבוקשת >>

סמנו את משך הסדנה הרצוי >>

*בתחתית הטופס סמנו את משך הסדנה הרצוי
ואת סוג  האירוע מבוקש

שחר סדנאות fav

הזמנת הופעה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם